Czy psy w grupie mogą być niebezpieczne ?
Dodane przez admin dnia Luty 01 2010 12:26:49
Wiele osób nie potrafi sobie wyobrazić nawet jak bardzo. Sam kiedyś widziałem jak wataha psów zaatakowała innego psa. Pomimo tego iż na pomoc rzucili się ludzie czworonoga nie udało się niestety uratować.
Mało się pisze o takich sytuacjach jednak tak naprawdę nie są to sytuacje które się nie zdarzają a na świecie są zapewne codziennością, tym bardziej w krajach o dużym ubóstwie, gdzie nie tylko zwierzęta nie mają co jeść ale i ludzie.
Zadziwiający jest jednak fakt, że o dość podobnego incydentu doszło w Sofii. Jak poinformował dyrektor sofijskiego zoo Iwan Iwanow, wataha bezpańskich psów przedostała się jakimś cudem przez ogrodzenie ogrodu zoologicznego i zagryzła trzynaście znajdujących się tam zwierząt. Według relacji jakiej udzielił ofiarami wygłodniałych psów padło osiem muflonów, cztery daniele i łania. Dwa daniele zdołały odeprzeć atak i odniosły tylko drobne obrażenia. Wezwano na miejsce specjalne służby jednak nie zastały one już psów na terenie zoo, których wg relacji świadków było sześć.
Po ataku psów ogrodzenie zoo zostało naprawione a w miejsce zwierząt które zostały zagryzione przez watahę przetransportowano nowe. Strażnicy czuwający nad zwierzętami zostali dodatkowo uzbrojeni w pistolety gazowe. Zoo w Sofii jest największym w Bułgarii. Żyje w nim ponad 1300 zwierząt 270 gatunków.